Książki od narodzin na całe życie

Są książki, które powinny nam towarzyszyć od początku życiowej drogi. Po założeniu rodziny i przyjściu na świat pierwszego dziecka uznałam, że jedną z podstawowych lektur powinny być te z serii o Puciu autorstwa Marty Galewskiej- Kustry. Idealnym przykładem jest Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci – Tania Książka. Książka nie jest tylko wizualnie interesujące dla naszej pociechy, ale także w przemyślany i profesjonalny sposób wpływa na jej rozwój. A to jest zdecydowanie najważniejsze dla każdej mamy i taty.

Nowe przygody

Czy ty i Twoje dziecko poznaliście się już z Puciem? Jeśli tak, to “Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci” jest całkowicie nową przygodą, która wciągnie Was bez reszty. Jeśli nie, to nic straconego: możecie przygodę z ukochanym przez tysiące dzieci bohaterem zacząć właśnie od tego części. Nic straconego! Tym razem wraz z Puciem udamy się do miasta, gdzie odwiedzimy wiele interesujących i fascynujących miejsc. Odwiedzimy tatę w pracy, spędzimy niesamowite chwilę w parku, czy na wystawie, a także zobaczymy co takiego dzieję się na budowie! Niezwykła przygoda gwarantowana!

Wstęp jest dla rodzica

Autorka książki Marta Galewska-Kustra nie jest tylko pisarką. Przede wszystkim jest doświadczonym pedagogiem i logopedą, a widać to od pierwszych stron. Na samym początku mamy bowiem przygotowany wstęp dla Nas, rodziców. Autorka opowiada o tym w jaki sposób używać książki, aby przyniosła najlepsze efekty, jak pracować z naszymi maluchami i nieco starszymi dziećmi, ale także jakich błędów unikać i na co szczególnie zwracać uwagę. Jest to o tyle istotne, że w natłoku codziennych zajęć, pracy, zajmowania się dzieckiem o części rzeczy mogliśmy zapomnieć, a innych zwyczajnie nie wiedzieć. Wychowanie dziecka, to ciągła edukacja, a Marta Galewska-Kustra jest doskonałym nauczycielem.

Łączenie przyjemnego z pożytecznym

Musimy pamiętać, że książka dla dziecka ma być przede wszystkim zabawą. Rozumie to autorka, dlatego wszystkie ilustracje i grafiki są wykonane w sposób atrakcyjny. Całkowicie przyciągają uwagę dziecka i są angażujące (paleta wykorzystanych kolorów jest po prostu niesamowita!). Dzięki temu możemy spędzić przyjemnie czas z naszą pociechą. Zabawa to nie wszystko. “Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci” jest również pożyteczny. Wykorzystywane w utworze słownictwo oraz ukazane sytuacje pozwalają ćwiczyć mowę dziecka. Wykonana w ten sposób praca może pomóc mu w przyszłości i zminimalizować ryzyko wystąpienia wad wymowy. Nie bez znaczenia jest także to z jakiego materiału jest wykonana książka. Jest wytrzymała i zdecydowanie przetrwa dłużej niż jedno czytanie oraz bezpieczna dla naszego dziecka: struktura chroni np. przed zacięciami.

“Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci” Marty Galewskiej-Kustry to idealne rozwiązanie dla wszystkich rodziców. Ja osobiście spędziłam z moją pociechą wspaniały czas, a także mam świadomość, że był to czas spożytkowany pożytecznie.

 

Autor

biuro@seodot.pl